W Poezja

Najlepsze cytaty o miłości

Wasze ulubione teksty o miłości mojego autorstwa:

(według statystyk na stronie Moja dusza pachnie Tobą)

 

10. Zaproś mnie na kawę. na drinka, na rower, na seks, na wspólne oglądanie wschodów Słońca i przesypianie zachodów. Zaproś mnie na życie do końca dni – tak pięknie połączonych dwóch światów. 

9. Są ludzie, którzy poruszają naszą duszę tak mocno, że już nigdy potem nie będziemy tacy sami. Wkradają się do naszego umysłu, przesiąkają serce. Sprawiają, że zaczynamy patrzeć inaczej na świat. Dostrzegamy piękno wszystkiego dookoła. Zaczynamy doceniać to, co mamy. Są ludzie, którzy uświadamiają nam jak wiele warte jest nasze życie. Sprawiają, że chcemy walczyć o każdy dzień, bo chcemy tu dalej być. Dzięki nim. Są trochę jak Anioły, które kierują nasze myśli w odpowiednią stronę, otulają nas swoimi ramionami niczym skrzydłami i chronią przed brutalnością chłodnej rzeczywistości. Sprawiają, że na nowo dostrzegamy piękno świata, w nowej, prawdziwej odsłonie.

8. Mówią, że przeciwieństwa się przyciągają. Nie wierzę w tę teorię. Przyciągają się ludzie, którzy są do siebie podobni, cenią podobne wartości i podobnie spostrzegają świat. Kochają tak samo. To tak, jak z żywiołami. Woda szybko zgasi pragnienia ognia. Ogień zniszczy ziemię. I tak dalej. Tylko dwa ogniste temperamenty mogą razem trwać. Nie niszczyć siebie nawzajem, razem płonąć i razem podpalać świat. 

7. Dbajmy o wszystkich, których kochamy. Nikt ani nic – nie jest nam dane na zawsze. Nie wiadomo przecież nawet czy czeka nas wspólne jutro.

6. Nie wierzę w przypadki. Podobne dusze zawsze na siebie trafią. Świat z pozornie nieznaczących zdarzeń, będzie im układał drogę do siebie tak długo, aż w końcu się spotkają. Kiedy ktoś ma się pojawić w naszym życiu, to się pojawi. Zadba o to każda gwiazda i każdy obłok na niebie.

5. Potrzebujemy w życiu kogoś, kto będzie o nas walczył. Mieć świadomość, że jest ktoś, kto pomoże nam wygrać życie – to chyba znaczy mieć wszystko. 

4. Miłość jest wtedy, kiedy w drugim człowieku widzisz wszystko to, co dobre i to, co złe, ale mimo wszystko – chcesz tego doświadczać codziennie. 

3. To była dość wybuchowa para, ale kochali się do szaleństwa. Spokojnie można stwierdzić, że mogliby się nawzajem pozabijać, ale na pewno nie rozstać. 

2. Jej trzeba ciągle przypominać kim jest i ile jest warta. Inaczej przepadnie gdzieś w labiryncie swojego umysłu, wierząc, że nikt jej już nie potrzebuje. Zamknie się przed światem gdzieś we własnym wnętrzu i znowu trzeba będzie ją stamtąd wyciągać wszystkimi siłami miłości.

1. Najważniejsze jest znaleźć kogoś, kto dotknie twojej duszy, nie dotykając nawet jeszcze twojego ciała. Przyspieszy bicie serca, nie przyspieszając biegu zdarzeń. Poruszy twój świat, jednocześnie pozwalając pozostać ci w takim miejscu, w którym chcesz być. I nawet będąc daleko będzie znacznie bliżej ciebie, niż wszyscy ludzie znajdujący się dookoła. 

 

 

Fot. Paweł Czop

Share Tweet Pin It +1
Poprzedni Post10 faktów, których nie wiecie o „Moja dusza pachnie Tobą”
Następny PostCzym jest dla mnie miłość?